İlçemiz Alioğlu Köyünde 28.04.2017 tarihi saat 22:30 sularında yangın meydana geldi. 29.04.2017 tarihi saat 08:00 da yangın kontrol altına alınmıştır. Yaşanan yangın felaketinde can kaybı, yaralanma ve hayvan telefi meydana gelmemiştir.  Yetmiş haneli olan köy de ahır samanlık ve konut olmak üzere 62 adet yapı yangından zarar görmüş sekiz hane yangından etkilenmemiştir. Köyde on altı hane fiilen oturmakta olup diğerleri İstanbul'da ikamet edip yazları köye gelen vatandaşlardır. On altı hanede yaşayan toplam 22 kişi yangından etkilenmiştir. 
        Çorum,Sinop,Amasya ve Kastamonu illerimizden yangına müdahale için 18 adet yangın söndürme ve arama kurtarma  olmak üzere toplamda 47 araç yangın mallinde hazır bulunarak görev almıştır. 
         Yangın anından itibaren köyde bulunan vatandaşlarımıza sıcak çorba dağıtımına başlanılmış ve şartların normal haline gelmesine kadar yemek ve gıda dağıtımına devam edilecektir. 
         Yangından etkilenen vatandaşlarımızın kullanımı için 20 adet çadır, 20 adet yatak ve yorgan, 20 adet yastık ve 40 adette battaniye dağıtılmıştır. 
         Gerek kaymakamlığımız gerek kamu kurum ve kuruluşlarımız gerekse sivil toplum kuruluşlarımız meydana gelen yangın felaketinin yaralarını sarmak için bütün imkanların kullanılacağı hususu olmak üzere
 
KAMUOYUNA DUYRULUR